Konferans: Çevresel Analizlerde İzleme ve Yönetim

Yazar: cevmuhendislik.web | Tarih: 20 Kasım 2019

Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Mezunlar Koordinatörlüğünün başlattığı "Mezun-Öğrenci Buluşmaları" kapsamında Çevre Mühendisliği Bölümü tarafından 13 Kasım 2019'da düzenlenen program 1995 yılı mezunumuz aynı zamanda 1997 ile 2005 yılları arasında lisans üstü eğitimine devam ederken bölümümüzde araştırma görevlisi olarak çalışan, Devlet Su İşleri 7. Bölge Müdürlüğü Laboratuvar Kalite ve Kontrol Şube Müdürü Dr. Nazlı AYYILDIZ TURAN'ın katılımıyla gerçekleştirildi. Konferansa öğretim üyeleri, Çevre Mühendisleri Odası Şube Başkanı Özcan ÇOLUK ve öğrenciler katıldı.

Çevre Mühendisleri Odası Öğrenci Temsilcisi Enes YİĞİT ve Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülfem BAKAN'ın konuşmalarının ardından Dr. Nazlı AYYILDIZ TURAN çevre mühendisliğinin önemi, DSİ bünyesinde çevre mühendislerinin görev aldıkları birimler ve DSİ tarafından gerçekleştirilen projelere değindi. Dr. Nazlı AYYILDIZ TURAN mesleki dayanışmanın önemi hakkında düşüncelerini dile getirdikten sonra "Çevresel Analizlerde İzleme ve Yönetim" konulu sunuşunu gerçekleştirdi. Özellikle laboratuvar kuruluş, akreditasyon ve yönetim süreçleriyle ilgili bilgi ve tecrübelerini paylaştığı konuşmasının sonunda öğretim üyeleri ve öğrencilerimize teşekkür ederek son verdi.

Konferans sonunda Çevre Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gülfem BAKAN ve Prof. Dr. Hanife BÜYÜKGÜNGÖR, Dr. Nazlı AYYILDIZ TURAN'a katılımlardan ötürü teşekkür edip, fidan sertifikası verdi.